pátek 10. října 2014

Malý box opening

Mezi mými panenkami jsou i panenky z celuloidu. Celuloid byl svého času hodně používaný při výrobě panenek. Bohužel se ukázalo, že je velmi hořlavý a byl nahrazen jinými materiály.

Včera jsem si došla na poštu pro dva balíčky s panenkami. V jednom byla maličká panenka z celuloidu a byla pečlivě zabalená, protože panenky z celuloidu jsou velmi křehké a tak jsem si udělala malý box opening. Sběratelky panenek BJD mi jistě odpustí toto označení.


Po vyndání z krabičky byla panenka ještě v kartonu.


Pak ještě v sáčku a byla zabalena v ubrousku.


Tady je, nejmenší celuloidová panenka, kterou mám. Je označena na zádíčkách Japan a myslím, že je hodně vzácná, ještě jsem ji nikde neviděla. A kolik měří?


Je to další zajímavá panenka do mé sbírky.Dalším přírůstkem do mé sbírky je panenka Precious Moments od americké autorky panenek Lindy Rick, je z MMB. Jinak se panenky ještě dají koupit zde http://www.svetpanenek.cz/.Na podrážce je označení a výrobce, i tady je to Čína. Panenku jsem umyla i s vlásky, vyprala šatičky a dostala nové.Je roztomilá viďte? A já mám další přírůstek po kterém jsem toužila.