čtvrtek 30. dubna 2015

Koralína - panenka s modrými vlásky.

Už jistě víte, že háčkováním ráda ztvárňuji různé postavičky. Už před časem mně napadlo, že zkusím uháčkovat Koralínu, tuhle postavičku děvčátka s modrými vlásky znám z netu, ale nikdy jsem nečetla knihu o ní a ani jsem neviděla film Koralína a svět za tajnými dveřmi.

Informace jsem našla ve Wikipedii a tady je odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Koralina. Docela ráda bych si knihu přečetla. Mám raději knihy, může pracovat fantazie a filmové zpracování je potom někdy zklamáním. Mám to tak už od dětství.


Tady je Koralína v mém podání, snad se vám bude líbit.


Musela se podívat, kde to vlastně bydlíme, všechny moje panenky jsou hodně zvědavé.Tady je obličej z blízka, přiznám se, že na krátké sloupky se špatně kreslí. Očka jsem tedy uháčkovala a pusu vyšila.


Tady jsme si půjčily židličku od jiné panenky. Koralína je největší panenkou, kterou jsem háčkovala. Měří 38 cm.
Už mám v hlavě plán na další panenku. Ještě jsem před časem slíbila panenku kamarádce, tak slib už musím konečně splnit. A potom přijde na řadu další postavička.

Ještě poznámka na konec. Můj muž je první kritik a já vždycky poznám, když se mu mé dílo moc nelíbí. Ke Koralíně se od začátku moc nevyjadřoval a když jsem na něj dorážela, jestli se mu líbí, tak mi odpověděl : Má modré vlasy a křivou "hubu". A bylo to jasné. Mně se ale líbí.