úterý 28. dubna 2015

Nela - panenka Blythe ....a ty druhé

Když jsem přemýšlela, jak napsat článek o panenkách Blythe, procházela jsem různé články, které o nich byly napsané. Samozřejmě jsem narazila i na články o jejich kopiích - Blythe, Blybe nebo CCE. Začnu ale od prvních setkání s těmito zvláštními panenkami.

Musím se přiznat, že mně panenky Blythe hned nezaujaly, jejich hodně velké hlavy k poměrně malému tělu se mi zvlášť nelíbily. Postupně jsem ale objevovala jejich fotografie v pletených a háčkovaných šatičkách, v nádherných šitých šatech a začaly mně zajímat, hlavně odkud přišly. Já to tu nebudu popisovat, našla jsem pěkný článek v češtině o panenkách Blythe a historii jejich vzniku. http://urbanhippie.webnode.cz/clanky/blythe/ - myslím, že tu najdete potřebné informace. Zjistila jsem, že se panenky vyrábí ve třech velikostech a u nás se dá koupit ta nejmenší panenka - Littlest Pet Shop Blythe (Petite Blythe). Panenka měří 12 cm. Ta nejmenší byla první panenkou Blythe v mé sbírce.


Každá panenka má svůj hřebínek a tato má ještě kruh, ale protože ji mám ve skříňce mezi malými panenkami, tak jsem její doplňky tak dobře uklidila, že je nemůžu najít. 


Velikosti panenek Blythe.

Samozřejmě jsem zatoužila i po té největší panence Blythe, ale dají se koupit pouze ze zahraničí a nejsou nejlevnější.
U Šárky jsem objevila panenku Basaak a protože jsme ze stejného města, tak jsem ji oslovila a zjistila, kde panenky prodávají. Měly je v Prioru v obchodě u Vietnamců. Zjistila jsem si, že je to pouze kopie panenky Blythe, ale tolik mi to nevadilo, alespoň je teď můžu porovnat. Tak do sbírky přibyla Helenka.



Uháčkovala jsem jí nové šaty a čepičku, modrozelená barva jí pěkně ladí k očím.

Viděla jsem u Šárky přemalbu její panenky i vyměněné tělíčko a tak jsem občas pátrala, jak jiné tělíčko získat. Nedávno jsem na Facebooku poznala paní, která Blythe také sbírá a hlavně dělá jejich moc pěkné přemalby. Oslovila jsem ji a ona mi pomohla panenku koupit a přikoupit i nové, kloubové tělíčko. Přemalbu panenka zatím nemá, na tu si bude muset počkat a já ušetřit. Tady je Nela.


Ještě zabalená, dále nové tělíčko a bezvadné tenisky. Pokaždé obdivuji, jak jsou ty malé botičky dokonalé.


Vybrala jsem si samozřejmě zrzečku a tahle má nádherné, husté vlásky.


Barvy jejích oček.


Tady je s novým tělíčkem - Nelinka. Tělo je trochu tmavší než obličej, ale myslím, že to nevadí, když bude oblečená, tak to nebude tak vidět.


Nejdřív jsem jí udělala letní soupravičku - kaťátka má pletená a vršek je háčkovaný.


Fotit se jí moc nechtělo, tady si na chvilku i lehla.


Fotila jsem jí k večeru a v zapadajícím slunci krásně vynikla barva jejích vlasů.


Tady má nové háčkované letní šaty. Už jsem jí objednala botičky, aby k nim nenosila tenisky. Jsou z příze Tulip, je hodně hladká, takže mi pořád sjížděla z klubíčka, ale výsledek se mi moc líbí. Mám ještě další barvičky, takže i ostatní panenky se mohou těšit na nové šaty.


Tady jsou Hela a Nela spolu.


Můžete porovnat jejich obličeje.


Nelince jsem změnila barvu očí a rozpustila vlásky.

Basaak, Blybe, CCE - to jsou označení kopií panenek Blythe. Moc se v tom nevyznám a přiznám se, že to pro mně není tak důležité.



Zde jsou pro zajímavost těla panenek vedle sebe. Bohužel jsem si krabici od Basaak neschovala, ale myslím, že tam označení Basaak bylo. Tělíčko panenky ale spíš odpovídá panenkám CCE, je nejútlejší. Tak nevím.......

Ještě mi chybí třetí velikost panenky a to Middie Blythe, budu moc ráda, když mi některá poradíte, kde by se dala panenka sehnat.


Malá Suve by mi neodpustila, že jsem vám neukázala její fotku s Nelou, mají totiž stejné šaty.