pondělí 27. února 2017

Únorové přírůstky

V únoru mi moc nových panenek nepřibylo, musím se trošku krotit.

Vezmu to po pořádku. Na začátku února jel manžel na hory, tak jsem se mohla panenkám víc věnovat. Panenky Blythe dostaly teplé oblečení.


Vezmu to z levé strany. Anetka má nový celý outfit, čepičku, svetřík, sukýnku i punčošky. Anetka trošku ostrouhala, má jen novou háčkovanou čepičku, svetřík jsem pletla už dříve a kalhoty má půjčené od Barbie. Šila je šikulka Jana Edrová. Nellince jsem upletla nové šatečky a k nim má nové punčošky, nové šatečky dostala i Stellinka. No a pomalu bych měla myslet na jarní oblečení.
Když jsem děvčata oblékla, tak jsem se konečně dostala k loňskému restu. Líbí se mi panenky šité z plsti, jednu už jsem šila podle vlastního střihu, další jsem dostala od šikulky Šárky k vánocům. V loňském roce jsem si objednala od http://gingermelondolls.blogspot.cz/ sadu na ušití panenky.


Sada obsahuje všechno, co je k ušití panenky potřeba: střihy na tělíčko a šaty, dále kousky plsti, vlnu na vlásky, bezpečnostní očka, knoflíček na šaty na ozdobu a návod. Ten je bohužel v angličtině. Ovšem zvládla jsem to i bez znalosti jazyka, jsou tam i obrázky.


Tady je moje panenka vedle originálu. Mě se moc líbí.


Se Stellinkou.

Nejen panenkami živ je člověk, pak jsem tu měla na pár dní vnoučka. Užívali jsme si to spolu, učila jsem ho hrát člověče nezlob se, což se mu moc líbí a teď chce pořád hrát. A proč to píšu? On si rád hraje s mými malými háčkovanými panenkami. Na konci loňského roku jsem mu koupila stavebnici SEVA, postavili jsme stůl a židle a na řadu přišly malinké panenky od Igry. V sobotu nám přijel děda, postavil mu mašinku a auto, tak mohl panenky i vozit. Tak nevím, kdo panenky podědí.

Pak mi přišly dvě malé panenky, jednu jsem koupila na Facebooku, druhá je z Ebay.


Tahle panenka má pravděpodobně původ v Německu .


Je značená E.S. 350/22. Bližší informace se mi zatím nepodařilo vypátrat. Měří kolem 21 cm.


Ve stejný den přišla malá půvabná blondýnka. Je téměř stejně velká jako první panenka a toto je její původní oblečení.


I jí jsem uháčkovala nové šatečky.


I ona má na zádech značení: Deluxe reading corp., Elizabeth N.J., Pat Pending.


Dnes mi paní pošťačka donesla dvě mrňata, kluka a holku.


Panenky nemají žádné značení, třeba někdo bude znát jejich výrobce.


Oba mrňousci měly čepičku a dečku. Holčička asi dostane košilku a klučík gatě.

Čas letí přímo závodním tempem a za chvíli tu budou Velikonoce. O velikonočním tvoření bude příští článek.