sobota 29. srpna 2020

Muzeum rekordů a kuriozit

Konečně se dostávám k počítači, abych napsala další článek. Minulou neděli jsme si přivezli vnoučata a nebyl čas na psaní. Včera děti jely domů. Tentokrát jsme absolvovali jen jeden výlet. Ve středu dopoledne nám dovezli očekávanou pračku, děti musely dědovi sekundovat. Pračka byla konečně zapojena a po obědě jsme jeli do Pelhřimova. Byli jsme tam s dětmi už loni a letos jsme chtěli navštívit Muzeum rekordů a kuriozit a Muzeum strašidel. 
Nejdřív se podíváme do Muzea rekordů a kuriozit. Jedna expozice je umístěna v pěti patrech historické věže. Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě a jsou v ní shromážděny stovky exponátů, které se nenajdou jinde. 

Zahrada i zámek jsou vyrobeny z čokolády.

 


  
Dříve narození si určitě vzpomenou na jeden z prvních televizních seriálů pro děti. Byl to hraný seriál o robotu Emilkovi, kterého hrál Jiří Šašek. 
Hudební nástroje ze sirek. Neuvěřitelné co dokáží šikovné ruce.
Fotografií mám daleko víc, ale myslím, že pro představu jich stačí jen pár. 
Další expozice nazvaná Zlaté české ručičky je na jiném místě v pěkné vilce. Většinu exponátů tvoří kytary, housle, mandolíny, vázy i obrazy. Vše vytvořil ze sirek Tomáš Korda. Navštívili jsme jen zahradu u domu, kde můžete vidět tyto obří exponáty.

 Ježek v kleci byl napůl venku, manžel ho vyndal a zase vrátil zpět.


A proč jsme nešli dovnitř? Vedle zahrady je dětské hřiště a naši Verunku přestaly nějaké kuriozity zajímat. Přitom na zahradě je skluzavka, na fotce je jí kousek vidět a ona k ní míří. Jenže se jí zdála moc vysoká. Začala se vztekat a to byl signál k návratu domů.
Příště se podíváme do Muzea strašidel.