pátek 20. března 2015

Nová háčkovaná panenka

Když jsem vám nedávno představovala novou panenku Šárky a postup jejího tvoření, tak se mi to moc líbilo.

Dnes vám chci ukázat mojí novou háčkovanou panenku a jednotlivé fáze jak vypadala během výroby. Tělíčko má z bavlněné příze, dala jsem jí bezpečnostní očka a vlásky má z acrylové příze a jejich barva? Má oblíbená, uvidíte. Měří asi 23 cm.


Ještě bez rukou.


Už má i ruce, manžel měl nějaké připomínky ke tvaru hlavičky. No pravda, je trochu šišatá, nikdo není dokonalý.


Detail obličeje.


Tady už má vlásky a ano je opět zrzavá.


Byla netrpělivá a tak na šatičky čekala v misce s klubíčky.


Minišaty nebo i delší halenka.


Vyzkoušela i křesílko.


No a dneska se mnou sledovala i zatmění slunce. Aby dobře viděla z okna, tak jsem jí tam dala postýlku.


Na zatmění jsem se nemohla přímo dívat, protože jsem neměla přes co, manžel má svářecí brýle na chalupě. Tak jsem zkoušela fotit, jak se měnilo okolí. Změna velká nebyla, jen se zešeřilo.


Takhle to vypadalo asi hodinu po tom, co zatmění vrcholilo, už zase krásně svítilo sluníčko.

Nancy Ann Storybook Dolls

Vždycky jsem obdivovala všechny, co opravují a restaurují panenky. Chce to určitě hodně času, znalostí, zkušeností a trpělivosti. Sama bych se do restaurování panenek nepustila, ale jednu panenku, které jsem alespoň trochu vrátila bývalou krásu ve své sbírce mám.

Dnes ráno jsem si na internetu prohlížela krásné staré i novější panenky http://www.dollshopsunited.com/ a narazila jsem tu na panenky Nancy Ann Storybook Dolls. Vzpomněla jsem si, že jednu panenku této značky mám. Když jsem ji před časem uviděla na Aukru, napadlo mě panenku vydražit a trochu ji opravit. Panenka byla ve špatném stavu, neměla ručičku. Bylo mi jí líto a tak jsem ji koupila. Zaujalo mě i její označení a už tenkrát jsem pátrala po jejím původu. Když jsem ji dostala, tak byla dost špinavá, na hlavičce měla nepatrné zbytky vlásků a protože tyto panenky mají vlásky nalepené, tak nebylo jednoduché ty zbytky odstranit, nic jiného nešlo s vlásky udělat. Panenku jsem umyla, odstranila zbývající vlásky. Pak jsem zkoumala, jestli má na zádech označení.


Označení na zádech má a já byla moc ráda, že znám původ panenky a že se opravdu jedná o panenku Nancy Ann Storybook Doolls. Ta moje je z tvrdého plastu a je mrkací.


Panenka měří asi 13,5 cm. Panenka nejde posadit, v nožkách je nějaký mechanismus, jde pouze udělat malý krok.


Uháčkovala jsem jí šaty a klobouček a moc se mi líbí i bez ručičky a vlásků. Zajímal by mě její osud, jak se k nám dostala, kdo si s ní hrál.Má modré oči, vlásky měla původně hnědé (podle jejich zbytků).

Když jsem hledala informace o těchto panenkách, našla jsem pěkný článek a vložím na něj odkaz, protože jsou v něm podstatné informace o výrobě těchto panenek a já bych nerada něco vynechala. Je to překlad, ale je srozumitelný http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&rurl=translate.google.cz&sl=en&u=http://collectdolls.about.com/library/weekly/aa042301a.htm&usg=ALkJrhh79-VLBLrv6f_Wt0o2TBQJU7BPmw

První panenky se vyráběly z biskvitu a dnes jsou sběratelskými panenkami a jsou hodně ceněné. Pár fotografií jsem si vypůjčila z internetu.

Tuhle fotku jsem našla na ebay, panenky jsou v lepším stavu, než ta moje, mají vlásky, ale je vidět, že i ony nemají jednu ruku. Možná tu byl nějaký problém s připevněním rukou.

Byla bych moc ráda, kdyby se mi podařilo sehnat jednu sběratelskou panenku z biskvitu, jsou moc hezké.