čtvrtek 23. července 2020

Na skok ve městě

Včera jsem byla na skok ve městě, potřebovala jsem si vyzvednout balíček v zásilkovně, která je vedle jihlavského kina Dukla. A pak jsem šla nakoupit do Veany výborné koláče a něco vitamínů do zeleniny.  Při té příležitosti jsem pro vás něco vyfotila.

První fotka je půjčená z internetu. 


Kino Dukla je jedno z nejstarších fungujících kin v České republice. Bylo postaveno v roce 1914 a jeho provoz byl zahájen v roce 1915. Kino mělo název Reform, který se v roce 1945 změnil na Stalingrad a od roku 1962 má název Dukla. Bylo to první kino, kde jsem byla, asi na nějaké pohádce, ale myslím, že se mi to moc nelíbilo, že jsem dokonce brečela. Pak jsme do Dukly chodili na indiánky. Dobře si pamatuji starý sál, kde byla dřevěná sedadla. Mezi jednotlivými řadami byla široká ulička ke dveřím na druhé straně. Za poslední řadou sedadel byly lóže. Kino prošlo několika rekonstrukcemi, od roku 2008 jsou tady dva sály, jeden má 60 míst, druhý 162. Za kinem je malý parčík. Kdysi tu bývaly i veřejné záchodky, dnes tu po nich není ani památky.


I tady jsem objevila menší katalpu, jsem ráda, že je v Jihlavě víc těchto stromů s krásnými květy.


Další katalpa roste ve Smetanových sadech, což je také kousek od kina Dukla.Kostel sv.Ducha, na blogu už jeho fotografie byly. 


Zaujal mě zbytek kmene stromu, na kterém jsou vyřezávané postavy.
Přeji všem krásné letní dny.