čtvrtek 30. května 2019

Koho jste ještě neviděli....

V minulém příspěvku jsem slíbila, že vám představím panenky, které mám ve sbírce už poměrně dlouho.


Panenky jsem začala sbírat v roce 2008 a objevila jsem úžasný svět panenek. Nesbírám jen panenky jednoho výrobce a postupem času jsem se zaměřila na malé panenky, částečně mě k tomu vedl i nedostatek místa. Mám ráda panenky, jak říkám dříve narozené a baví mě pátrat po jejich původu, mám ráda panenky s příběhem. Některé se už nevyrábí a tak mám ve sbírce i unikátní kousky. Dá se říci, že do mé sbírky připutovaly panenky z různých zemí světa. Sice neumím anglicky, ale díky překladači jsem se naučila koupit si panenku v zahraničí. A díky Noře, která dělá nádherné přemalby panenek Blythe.
Už bylo dost slov a pojďme si představit některé panenky.


Panenka ve vínových šatech je první panenkou mé sbírky. Tehdy jsem si ji koupila na Lidlu a jen jsem si chtěla zkusit tvoření oblečků pro ní. A tak to všechno začalo. Má tvář značenou Disney a tělíčko Simba. Další dvě panenky jsou Steffie Love. Pletené oblečky jsou opět ode mně a dokonce jsem neuměle v ruce ušila i modrou sukýnku.


Tyto dvě panenky vznikly podle sester Mary-Kate a Ashley Olsenových, jednovaječných dvojčat, která se proslavila ve světě filmu. První Olsenku jsem viděla na Aukru a líbila se mi právě proto, že nebyla dokonalou kráskou. A moc jsem po ní toužila. Po čase jsem vypátrala, že jsou dvě a že jejich předlohou byly slavné sestry.


Panenky Barbie Wee 3 Friends.


Panenky Bratz, první panenky ve sbírce, které mají větší hlavu. Existují ještě menší verze Bratz Babys a Bratz Kidz.


Nalevo je panenka Barbie My Scene a napravo je Pocahontas od Disney. Pocahontas má velice jemné a husté vlasy a pamatuji si co mi dalo práce, abych je po umytí rozčesala. Proto má zapletené copy.


Nakonec tři čokoládové Barbie, vlevo je Fashionistas 39. Oblečení je od Lucie Vránové. Prostřední je So in Style Kara. Napravo je Barbie in a Mermaid Tale Beach Nikki.


Poslední panenka je po mé švagrové. Je to obyčejná panenka, bohužel má prasklý krk a potřebovala bych pro ni jiné tělíčko.
Pro dnešek je to všechno, ale ještě mám v záloze hodně panenek, jen je nafotit.