sobota 4. července 2020

Když kvetou lípy....

Trochu jsem si upravila název písně. Cestou na nákup jsem přemýšlela o všem možném a trochu jsem fotila, dnes mobilem, nebylo to plánované. A když jsem uviděla v parku pod školou rozkvetlo lípu, tak mě napadlo, že bych mohla dát fotky na blog. 
Asi každý z nás má někdy v životě období, kdy se nedaří ať třeba v zaměstnání, v osobním životě nebo zdravotně. Mně trápí to poslední a už to trvá docela dlouho. Na podzim přišly problémy se žlučníkem, které skončily v prosinci operací. Abych toho neměla málo, po operaci jsem dostala zánět žil do ruky a k tomu zánět močového měchýře. Píchala jsem si Clexan na ředění krve a k tomu brala léky na urologické problémy. Ty se opakovaly a pan doktor střídal léky. Po dobrání jsem měla vždy pár dnů pokoj a pak se zánět močáku vrátil, jednou, podruhé, potřetí, počtvrté. Nakonec jsem tři měsíce brala jeden lék večer, vždy jednu tabletu a byl celkem pokoj. Mezitím přišel koronavirus, karanténa, téměř nikam jsme nemohli. To mi také na náladě nepřidalo, spíš naopak.
 Minulý týden se zánět znovu objevil, takže opět vyšetření na urologii a léky. K tomu mě 14 dní bolí záda a bolest jde do ruky až do prstů. Když je doma manžel, tak mi záda maže mastí, teď je na chalupě, mažu se sama kam až dosáhnu. Ve středu jsem léky dobrala a včera večer se potíže  vrátily. Mám doporučený přípravek místo ATB, uvidím jestli pomůže. A navíc mají příští týden na urologii všichni volno. 
Víte, že nemám ve zvyku si pořád stěžovat, ale nějak mě to válcuje a já se potřebovala vypsat. 
A teď trochu zeleně, přiznám se, že mi procházka na Lidl trochu zlepšila náladu.


Lípa u školyDžungle u školní tělocvičny.


Když vidím kvést zvonky, ta mě vždycky napadne říkanka: zvonili, zvonili na zvoneček
lidé se sbíhali na kopeček...Určitě ji většina z vás zná.Už vím jak se keř jmenuje. Trojpuk, je to zvláštní název a tak nevím, jestli si ho budu pamatovat. Je jich několik druhů, jsou i růžově kvetoucí. Bříza v parku pod školou.Fialové kytičky jsou svazenka vratičolistá. Letos jsou záhony jinak oseté. Jetel inkarnát už odkvetl, vlčí máky kvetou stále a s nimi i svazenka. Bohužel fotky z telefonu nejsou nic moc, tak se omlouvám. 


Další keř, který neznám. Doufám, že mi někdo poradí.
Nakonec úsměvnou historku, koupila jsem si misku s netřesky. U pokladny jsem si za boha nemohla vzpomenout, jak se kytičky jmenují, paní pokladní také ne. Volala někam dozadu a tam jí řekly, že je to mix rostlin a jinou cenu, než jsem si pamatovala, že byla u netřesků. Raději jsem se šla podívat ke stojanu, paní pokladní si cenu opravila a já byla ráda, že je vše v pořádku. I když jsem platila o 40 Kč víc. 
Přeji vám všem hezké letní dny prožité ve zdraví.