pondělí 8. listopadu 2021

Zastavení druhé - Herálec

 Dnes se přesuneme z Úsobí asi o 8 km dál do obce Herálec. Pokaždé jsme tudy jen projeli a nikdy nezastavili. V sobotu jsme to napravili a já jsem pro vás něco nafotila.

Kostel sv. Bartoloměje. Je to neogotická stavba, zmínky o vzniku původního kostela sahají do 13.století, kdy byl kraj osídlen Řádem německých rytířů. Celý kostel se mi nepodařilo do záběru dostat, protože jsem za zády měla plot od staveniště. Pohled z druhé strany od rybníka. 

Vedle kostela je Základní a mateřská škola. 

Udělali jsme si po Herálci krátkou procházku. Tady ještě byla obloha téměř bez mráčků. Prošli jsme kolem obecního úřadu, kde má pamětní desku zdejší rodák, básník, prozaik a překladatel Jan Zábrana. 


Zaujal mě Z-BOX Zásilkovny. Jen nevím jak funguje. A jsme u zámku. O jeho historii si můžete přečíst zde: Zámek Herálec. Zámek je chráněn jako kulturní památka České republiky a v současné době slouží jako luxusní hotel. Proto jsme mohli jen nahlížet přes plot a využila jsem i chvíli, kdy do parku zajíždělo auto a mohla jsem pořídit dvě fotky díky otevřené bráně. 

Výlet ještě nekončí, jedeme dál.