pondělí 4. května 2020

Kudy jsem chodívala?

Asi se zeptáte kam jsem to chodívala. Do práce.  Ještě před jednadvaceti roky jsem cestou, kudy jsem dnes šla, chodila do denně práce. Říkala jsem si jak to strašně uteklo. Tehdy jsem pracovala v Modetě, ty starší z vás asi budou znát, že to byla textilní továrna v Jihlavě. Jeden z jejích závodů byl ve Starých Horách a tam směřovaly moje kroky. Dělala jsem mistrovou na pletárně a pracovala na dvě směny. Bohužel jeden z majitelů továrnu zadlužil a poslední vedení už ji nedokázalo zachránit. A já byla jedna z těch, kteří dostali výpověď. Nechme vzpomínek a pojďme.Vzala jsem to po chodníku kolem fotbalového stadionu. 

Tudy vedla stará silnice do Starých Hor, dnes slouží jako parkoviště.
Obdivovala jsem krásně kvetoucí keř.


Pohled z mostu, který vede přes dálniční přivaděč. Přešla jsem most a uviděla skupinu sakur. Právě kolem nich vedly denně moje kroky do práce, v létě, v zimě.
Přešla jsem a fotila. Jsou nádherné a já se jich nikdy nenabažím.


Restaurace Steak House Dolina.Jihlavská mlékárna.


Konečná trolejbusové linky, tady se trolejbus otočí a jede zpět do města. 


Zastávka u železniční tratě.  Když jsem přešla trať, tak už to bylo do práce jen kousek. Cesta mi trvala asi 20 minut. 


Budova bývalé Modety, dnes je tu firma Sapeli, která vyrábí dveře. Osada Staré Hory (německy Altenberg) vznikla ve 13 století a byla důležitou hornickou osadou. Jak asi víte, v Jihlavě se ve středověku začalo těžit stříbro. Více si můžete přečíst zde: https://www.jihlava.cz/o-jihlavskem-dolovani/d-470176.


Půjdeme dál podél řeky. Teď krásně kvetou střemchy a jejich vůni jsem cítila i přes roušku. Přes lávku vede cyklostezka,  která nás dovede až ke sportovně relaxačnímu centru Český mlýn.

Cyklostezce jsem se vyhnula a šla jsem kolem koníčků starou cestou. 


Pastvina byla bohužel prázdná, takže koně vidíte jen na předchozí fotografii. 


Cesta, kterou moc ráda chodím, většinou tu nikoho nepotkám a dnes jsem za to byla o to víc ráda, že jsem si na chvíli mohla sundat roušku. 
Alzhaimer centrum.

Loni byla opravena druhá polovina mostu na přivaděči a "umělci" už zase řádí. Tady jsem už na cyklostezce. Občas kolem mně projel někdo na kolečkových bruslích, mladá maminka kroužila i s kočárkem. 

Tu dnešní procházku jsem moc potřebovala. Manžel je 14 dnů na chalupě a já na sobě cítila nedostatek pohybu. A nakonec jsem spojila příjemné s užitečným, šla jsem nakoupit. 

Doufám, že se vám dnešní procházka bude líbit.