sobota 13. prosince 2014

DOMLEJNA


Přeji všem krásný sobotní večer. Dnes vás chci pozvat na jedno zajímavé místo, chci vás pozvat DOMLEJNA.

Teď si možná říkáte, že tam mám chybu. Ne, je to název kavárny a zároveň galerie. Nachází se v jihočeské vesničce Markvarec nedaleko Dačic a to hned u silnice, takže ji nemůžete minout. Tam jsme se dnes po obědě vypravili s manželem na výlet.


Kavárna a moje maličkost. Můžete se zastavit na příjemné posezení u kávy a nějaké sladké dobroty a přitom si prohlédnout galerii keramiky. Pro děti tu mají koutek na hraní. Ten jsem nenafotila, protože si v něm hrály děti a nechtěla jsem je rušit. Prostředí se mi moc líbilo, snoubí se tu staré zařízení s keramikou. Tu si můžete nejen prohlédnout, ale i koupit. V této předvánoční době tu můžete pořídit jedinečný dárek, který potěší.


Hrnečky na kávu nebo čaj.


Nebo misky, solničky. svícny.
Tyhle malé dámy se mi moc líbily, takže Ježíšek už ví co bych si přála.


Schody do patra, kde je příjemné posezení.


Setkáte se tu i s předměty ze starých časů, třeba s kruhadlem na zelí.Myslím, že s těmito žehličkami by žádná z nás žehlit nechtěla.Můžete si koupit i roztomilou andělku nebo skřítka. 
Výlet se nám moc líbil. Ještě odkaz na kavárnu http://www.domlejna.cz/kavarna/.


Přeji vám krásnou třetí adventní neděli a zkuste si odpočinout od předvánočního shonu a jeďte na výlet, u nás je tolik krásných a zajímavých míst.