pátek 4. června 2021

Údolím Doubravy

Dnes vás pozvu na cestu údolím řeky Doubravy. Obujte si pořádné turistické boty, na lodičky to určitě není. Poprvé jsem v těch místech byla před 17 roky. Tenkrát jsme šli z Chotěboře a trochu jinou trasou. Oba jsme se chtěli do údolí Doubravy zase podívat a krásné počasí k tomu přímo vyzývalo. Tentokrát jsme dojeli autem do Bílku a odtud jsme se vydali po červené turistické značce. 

 

Už se začíná budovat obchvat Havlíčkova Brodu. Zatím je udělaný oblouk na silnici Jihlava-Havlíčkův Brod.


Zaparkovali jsme v Bílku naproti penzionu. Batohy na záda, do rukou foťáky a jdeme. Za mostem jsme odbočili.Tady teče Doubrava ještě klidně. 


Železniční viadukt.


Už v těchto místech jsem znejistěla, netušila jsem, jaká bude cesta.Míst, kde se můžete nebo musíte přidržovat řetězu je na trase víc. Za tímto úsekem jsme potkali pána, který mě ujistil, že dál už je to lepší. Nebyla to tak docela pravda. 
Copak tam Václav studuje?
Studánka by potřebovala vyčistit. 
Můj muž je odvážnější  a ještě vám ukážu odkud fotil vodopád.Tudy jsme sešli dolů k řece. Vodopád viděný mýma očima. A můžu vás ujistit, že na kameny jsem nelezla. 


Od vodopádu už to není daleko k nejvyšší skále v údolí, k Sokolohradu. 


Sokolohrady jsem musela vyfotit nadvakrát. Schody nahoru jsme nefotili, je to docela náročný výstup. 
Tady si odpočineme a příště půjdeme zpátky do Bílku. 
Pokud by vás zajímaly informace o údolí Doubravy, které je přírodní rezervací, tak se můžete podívat tady: Údolí Doubravy.
Jsem ráda, že jsem tu cestu pro mne docela obtížným terénem zvládla.