středa 20. listopadu 2019

Ještě pár barev....

Listopad nám už nedopřává moc slunečných dnů. Proto je potřeba využít každé chvilky, kdy slunce svítí a jít ven na procházku.


Včera se den vydařil, odpoledne jsem šla na krátkou procházku, kterou jsem spojila s nákupem na Lidlu.Líbí se mi tyto ozdobné keře, jen neznám jejich název.
Tady už listy opadaly a zůstala spousta červených plodů.


Parčík je uklizený, včera "luxovali" i u nás za domem.
Něktrá kvítka stále odolávají příchodu zimy, třeba hluchavka.


I žlutá se ještě najde.Připomínka blížících se Vánoc.Stráň porostlá břečťanem.Původně jsem chtěla jít jinam, ale celý Keťásek jste ještě neviděli. Je to park, kde jsme jako děti každou zimu sáňkovali a když jsme povyrostli, tak jsme tu randili. Jeho vzhled se za ty dlohé roky trochu změnil, zmizela některá zákoutí s lavičkami a cesty jsou vyasfaltované.


Po této cestě by se dnes krásně jelo na sáňkách od schodů až k tunelu. Tehdy byla přerušena na dvou místech schody.


Schůdky jsou tu pořád.

Pohled k tunelu.Musím na sebe i něco prásknout. Na těchto schodech jsme s mojí spolužačkou v patnácti vykouřily první cigaretu. Pak jsme si u nás dlouho čistily zuby, aby to nikdo nepoznal.Nad parkem je učňovské středisko. V objektu je i kadeřnictví, kde si budoucí kadeřnice a kadeříci mohou vyzkoušet, co se naučili. Je tu i internát.


Šla jsem po rozblácené a neudržované cestě k druhým schodům, které také vedou ven z parku a říkala si, že by si zasloužila větší údržbu. I tudy jsme jezdívali na saních.Pohled k Šacberku.


Sedmikrásky jsou všude.Myslím, že by se mládež měla učit nejen odbornostem, ale také vztahu k přírodě a jak se má nakládat s odpadky. Na zemi je spousta nedopalků od cigaret, krabičky a plechovky. Smutné zákoutí a je jen pár metrů od internátu, takže to určitě vidí i vychovatelé. Nerozhodný

Nechci končit negativně a tak na závěr fotky ibišku, který kvete sousedce na chodbě našeho domu.

Děkuji všem za návštěvu a přeji krásné dny.