pátek 25. října 2019

Toulky s Nelou

Poslední dny, kdy je krásné slunné počasí, se snažím načerpat trošku sluníčka. Od začátku září mě trápily zdravotní problémy a cítím, že potřebuji nabrat před zimou trošku sil.


Včera odpoledne jsme se vydali do přírody s mým mužem a tentokrát jsem vzala s sebou i panenku. Vybrala jsem si Nelu, ta mě často doprovází. Chtěli jsme jet na Čeřínek, ale zjistili jsme, že je odbočka na Dvorce zavřená. Popojeli jsme kousek dál a toulali jsme se kousek od hubenovské nádrže, která je zásobárnou pitné vody pro Jihlavu.


I tady v lesích bohužel řádí kůrovec a bylo slyšet vrčet pilu.Je vidět, že je v lesích hodně suchých stromů. Doufám, že se podaří lesy zachránit, neumím si představit, že by zmizely.Zaujal mě posed u lesa. Vždycky přemýšlím, kde panenku vyfotím a posed se přímo nabízel. Šli jsme k němu přes louku.


I u nás se přemnožili myši, na louce bylo vidět díry a cestičky.Nela na žebříku, Výš se jí nechtělo.Usadila se na jedné příčce a dál se jí nechtělo. MrkajícíJako obvykle šel můj muž přede mnou. Kochal se krajinou, já se rozhlížela a snažila se něco vyfotit. Najednou zamířil ke stromům a já samozřejmě za ním. Byla jsem zvědavá, co upoutalo jeho pozornost.


Malá bedýnka, zatížená kameny. Pod ní bylo nasypané zrní. Říkám manželovi, to je asi past na hlodvce. On se najednou začal smát a ukazoval ke stromům.


Na stromě je umístěna fotopast. To budou koukat, koho uvidí. Zvědavé důchodce. Musela jsem si fotopast vyfotit.


O kousek dál jsme uviděli pár lišek. Manžel si tedy nebyl jistý, říkal, že lišky už dlouho neviděl a už je prý asi nepozná. Nela si je musela prohlédnout z blízka.Letos se nemůžu nasytit barev a fotím a fotím.A fotila jsem nejen krásné, barevné stromy, ale i louku rozrytou od divočáků.


A samozřejmě jsem musela fotit i Nelu.


Některé kameny vypadají jako sedátko.


Nela to hned vyzkoušela.


Podařilo se mi vyfotit i pavučinu. Když jsem si dřepla, tak toho musím využít, ne?


Cestou jsme se zastavili u známého na chatě a měli jsme štěstí, že tam dokonce byl. Po krátké zastávce jsme šli zpátky k autu.
Nakonec jsme se na Čeřínek jeli podívat.Před námi byla čeřínkovská sjezdovka.


Chata u sjezdovky je nabízena k pronájmu.


Pohled do dálky. Bylo to opět krásné odpoledne.