úterý 8. září 2015

Magdalenka.......panenka na přání

Přeji hezké pozdní odpoledne, dnes nám trochu vysvitlo sluníčko a o něco se oteplilo a určitě nám to zvedlo náladu.


Mě však potěšilo ještě něco jiného, vyzvedla jsem si na poště dva balíčky s panenkami. S jednou vás dnes seznámím. Mám moc ráda tvoření panenek z různých materiálů a různými technikami. Jednou z nich je plstění, sama jsem ho sice ještě nevyzkoušela, ale moc se mi líbí. Na jaře jsem objevila na jednom blogu krásnou panenku, tehdy ještě nebyla zcela hotová, ale bylo vidět, že bude moc krásná. Oslovila jsem její autorku, jestli by mi plstěnou panenku vytvořila a ona souhlasila. Přála jsem si menší panenku, která by mohla hýbat rukama i nohama a měla rezavé vlásky (jak jinak). Jestli se chcete na blog podívat, zde je odkaz http://www-eternity.blogspot.cz/.
Po příchodu domů jsem hned obálku otevřela a v papírovém pytlíčku byla Magdalenka, tak jsem panenku pojmenovala. Seznamte se.


Moje malá Magdalenka, měří 18 cm a je lehoučká jako pírko.


A opravdu může hýbat rukama i nohama.


Může si i sednout. Je oblečená do šatiček z plstěné látky a má na nich vyšitou kytičku. Je kouzelná, viďte?


Magdalenka je zelenoočka a ve vláskách má plstěnou modrou kytičku. Je úžasné, co se dá touto technikou vytvořit. Dnes se mi moc dobře nefotilo, odpoledne nám svítí do celého bytu sluníčko (což je v chladnějších dnech výhoda) a těžko se mi hledalo místo k focení a já vám chtěla honem Magdalenku představit. Tak mi kvalitu fotek doufám prominete.

Magdalenka není první plstěnou panenkou v mé sbírce. Tu první jsem dostala před několika roky od manžela a koupil mi jí v Jihlavě na řemeslných trzích. Je také nádherná.
Vytvořila ji jedna šikulka z Jihlavy. Mám ji uloženou v pytlíčku z celofánu, protože vlnu, z které jsou panenky uplstěné, mají rádi moli a co kdyby k nám nějaký zaletěl. Také Magdalenka dostane svůj pytlíček.

Jako poslední je panenka, kterou jsem šila z plstěné látky.


Vyšila jsem jí obličej, vlásky má z příze a oblečená je do pletených šatiček. Byl to můj první a zatím i poslední pokus o šitou panenku a snad nedopadl nejhůř.


Tady jsou holky spolu.

Příště vám ukážu další panenky, které přes prázdniny do mé sbírky přibyly.