neděle 7. května 2017

Malenky

Především vám chci popřát krásný nedělní podvečer. Doufám, že si prodloužený víkend užíváte, počasí nám celkem přeje. V závěru minulého článku jsem slíbila, že napíšu o malých panenkách, které se mi za určitou dobu sešly.Panenka Polly Pocket. Líbily se mi její vlásky a myslím, že červená jí sluší.


Tady je s ostatními kamarádkami. Autorem panenek Polly Pocket je Chris Wiggs, který první panenku vymyslel v roce 1983 pro svou dceru.


Černoušek od Igry.Malinká panenka Cabbage Patch. Neodolala jsem a malinkého černouška jsem koupila.


Panenky dorazily ve stejný den. Ta nalevo má stejné tělíčko jako panenky Dolly Darling od firmy Hasbro. Hlavička je jiná, tak je to možná nějaký klon. Miminko je vyrobeno z gumy a bohužel nemá žádné značení.


Dostala nové šatečky.....


...... a děvčata jí vzala do party.


Klučík dostal trenýrky a tričko s pejskem. Tady je s malou kamarádkou. Tipuji, že je to ruská panenka.


Od našeho kamaráda sběratele Rendy jsem si koupila panenku vlevo a klučíka uprostřed. Druhou panenku, očařku, mi Renda poslal jako milý dárek. Obě panenky jsou od Mattela.


Na blogu u http://www.zdenicka.eu/ jsem byla jednou ze tří výherkyň krásných odrátovaných vajíček. Zdenička je velice šikovná a žádná výtvarná technika a ruční práce jí není cizí. Takže i vajíčka byla v krabičce, kterou vyrobila. A velikým překvapením byla malinká háčkovaná panenka a milé přáníčko k Velikonocům.Janička, dostala jméno po šikulce, která ji stvořila, po Janě Kuskové. Ušila mi ji na objednávku. Mnozí Janu určitě znáte i její kouzelné přemalby panenek. V poslední době se věnuje hlavně šití úžasných textilních panenek, skřítků i zvířátek.


Panenky, které někdo stvořil pro mně, jsou mému srdci nejvíc blízké. Oběma ještě jednou moc děkuji.


I panenky potřebují hračky, třeba medvídka. Tady jsou tři z mé dílny. Jsou uháčkovaní z vyšívací bavlnky a fešák napravo prodělal i koupel v hrnku s kávou (neplánovanou). Pak i ve vodě.


Mým přáním je časem vytvořit domeček pro malé panenky. A do toho přece budou potřebovat lednici.

Příště pojedeme na výlet, protože už jsme dlouho nikde nebyli.