neděle 16. srpna 2020

Odpolední procházka

Po včerejším propršeném dnu nás dnes probudilo sluníčko. V neděli dopoledne se většinou díváme na oblíbenou Toulavku a to mě naladilo vydat se někam do přírody. V pondělí cestou na chalupu muže v Třešti zradilo auto a odmítlo dál jet. Naštěstí se to stalo kousek od autoopravny. Takže jsme bez auta. Domluvili jsme se, že po obědě půjdeme na procházku. Vydali jsme se směrem k rybníku Borovinka, už jsme tam dlouho nebyli. Vzali jsme to přes Staré Hory. 

  
U jednoho ze sousedních domů kvetou krásné ibišky.Staré stromy odchází.


V řece ve Starých Horách je po letech dost vody.


Po přejití silničního mostu najdeme pod chodníkem u restaurace Venuše studánku. Mělo by se jednat o výtok důlních vod z bývalých horních děl. Není mi známo, jestli je sledována kvalita vody.


Cestu mi zkřížil hlemýžď,  raději jsme ho dali do trávy, aby nepřišel k úrazu.


Ulice Okrajová. Byli jsme překvapeni kolik nových domů tu vyrostlo za dobu, co jsme tudy šli naposled.
Rybník Borovinka.Voda je  zkalená po deštích a ke koupání moc neláká. Viděli jsme jen dva odvážlivce, kteří se koupali. Rybník je hluboký a navíc je v něm velký průtok vody a ta se nestačí prohřát.  Vydali jsme se podél rybníka dozadu směrem k Hybrálci.


Na procházku jsem vzala Milušku.
  

Smrčenský potok přivádí vodu do rybníka. Hezky se tu klikatí.
Cesta byla po dešti rozbahněná a já měla sandály a bílé ponožky. Tentokrát byl na tom můj muž lépe. Přešli jsme přes lávku k zahrádkám a chtěli to obejít, jenže se to nedalo. Zahrádkáři tam natáhli dráty. 


Takže jsme šli zpátky a pak do kopce až jsme přišli na lepší cestu.I tady vykonal kůrovec dílo zkázy.


 Moc hezky upravený břeh. 

Po cyklostezce kolem řeky. 
 

A jdeme domů........