čtvrtek 3. prosince 2020

Vzácná návštěva

Už dlouho na blogu  nebyl samotný článek jen o panenkách. Proto vám chci dnes představit panenku, která mi dělala společnost posledních 14 dnů. Je to panenka Makki Fair od My Meadow. Její autorka Mirka je původem Češka žijící ve Švédku a v její dílně vzniklo už několik kouzelných panenek BJD v různých velikostech. Letos se její panenky už podruhé vydaly na cestu po různých světadílech a zemích světa. Takže se rozjely po Evropě, dále za moře do USA, Kanady a také k protinožcům do Austrálie. Nebudu vás unavovat detaily a malou Makki Fair, která v Česku dostala jméno Amélie, vám představím.

Amélka patří k těm nejmenším panenkám, které Mirka vytvořila. Měří 19,5 cm. Je paruková, k nám přijela s černými vlásky a ty jsem jí nechala. Ovšem sluší jí i jiné barvy. 


Stella se na novou kamarádku moc těšila a tak mi ji pomohla vybalit. Amélka byla až v třetí krabici.


Am dostala od každé tety nějaký dárek, např. oblečky, kamarády na hraní. 


Byla zabalená v peřince, aby se jí nic nestalo. Na obličeji měla kryt a byla k peřince přivázaná.


Hned jsem ji vysvobodila. " Ahoj Amélko, já jsem tvoje nová teta". Druhý den už zvědavě nakukovala kde to je. 


Seznámila se s dalšími panenkami, které jí i nás dělaly společnost. A jelikož je to malá parádnice, hned  si musela vyzkoušet jejich oblečení. Klobouček jí byl větší a spadl jí na nos. Ty dvě malé potvůrky se ji hned smály. 


Vzala jsem ji i na procházku, manžel mi dělal asistenta při focení. Škoda, že už nebylo hezky, ráda fotím panenky v přírodě.


A jako všechny malé holčičky si pohrála s panenkami. 
A následovala další procházka k jezírku. Upletla jsem jí červený svetřík a čepičku, připomíná mi Červenou Karkulku. 
14 dnů uběhlo jako voda a včera nastalo loučení. Vyfotila jsem děvčata, aby měla na Amélku památku. 
Amélka si získala srdce nás všech a tak jedno srdíčko dostala od nás.  Bude se mi po ní stýskat. 
Dnes odpoledne se vydá na cestu na Slovensko k další tetě. Budu jí drže palce, aby v pořádku dojela.

Jsem ráda za tuto příležitost vidět panenku od Meadow na vlastní oči, je kouzelná. Třeba se mi podaří našetřit korunky a jednou budu mít i já panenku od této autorky. 
Ještě musím doplnit, každá panenka má takový cestovatelský deník, kde je napsáno v kterém městě byla a jsou zde fotografie z jejího pobytu v daném městě.