pátek 17. srpna 2018

Dačice, Slavonice a Markvarec......

Konečně jsem se o letošních prázdninách dočkala výletu. Ve středu jsme vyrazili směr Dačice, Slavonice a Markvarec.

V Dačicích se tento týden konala na Palackého náměstí akce Dačická řežba - řezbářské sympozium. Byli jsme tam ve středu a trošku nás zklamalo, že toho nebylo moc k vidění.

Bylo zajímavé pozorovat, co se dá vyřezat motorovou pilou. Tady už pán dělal úpravy bruskou.


Na nařezaných kolech z kmenů si mohly děti podle šablony namalovat obrázek.


Další akce, která se bude konat v srpnu v Dačicích.

Pokračovali jsme do Slavonic, tam jsem se chtěla podívat hlavně já. V muzeu je umístěna výstava historických kočárků a panenek.Čelo postýlky je krásně malované.

Víc fotek je v galerii - Výlety II.

Při zpáteční cestě, jsme jeli jinudy než manžel chtěl a tak ve chvíli, kdy studoval mapu, jsem si vyfotila stádo kraviček s telátky.


Bohužel i tady je vidět nedostatek vláhy.

Pokračovali jsme do Markvarce, kde je kouzelná kavárna spojená s galerií keramiky. Jmenuje se Domlejna, poprvé jsme tu byli v prosinci 2014. Kavárnu si můžete prohlédnou zde http://ruzena57.blog.cz/1412/domlejna. Když jsem hledala článek, tak jsem si zase uvědomila, jak čas hrozně letí. Už to budou čtyři roky, kdy jsme tu pili dobrou kávu.
Tentokrát jsem chtěla vybrat dárek pro moji bývalou kolegyňku, která s srpnu oslaví kulaté životní jubileum. Moje volba byla jasná, soška andělky. I já si ji tenkrát koupila.
Včera jsme jsme narozeniny oslavili a dárek se líbil, což mi udělalo radost.Ještě nesmím opomenout zastávku na chalupě. Musela jsem se seznámit s vodníkem, který se zabydlel v rybníčku nad naší chaloupkou. Mrkající


Dnešní vyprávění zakončím zazvoněním.


Tentokrát jsem si přivezla další zvoneček do sbírky. Na dačickém náměstí měla stánek paní s keramikou. Mohli jsme si prohlédnou nejen hotové kousky, ale i to, jak na hrnčířském kruhu keramika vzniká.

Na Malenky stále myslím, slibuji.Usmívající se