čtvrtek 2. ledna 2020

První letošní.....

.....procházka. Slunečné počasí mně vždycky vyláká ven.Včera jsem šla sama. Manžel se vypravil na setkání jihlavských turistů, které se každoročně pořádá na Nový rok na Šacberku, kde je i sjezdovka. Jelikož jsem krátce po operaci žlučníku, tak jsem si zvolila kratší trasu. Nejdřív jsem zamířila na hřbitov rozsvítit světýlka a pak jsem se prošla kolem zahrádek pod jihlavskou pekárnou.


Nové parkoviště na kraji Jihlavy, je otevřené od 1.11.2019. Kdysi tu stávaly nízké domky a této části Jihlavy se říkalo Havaj. V dětství tu bydlela i manželova maminka a často nám o Havaji vyprávěla. Po 90 roce zde vznikly holobyty, lidé bydleli i v unimo buňkách.Jen pro představu, jak to tu vypadalo. Děti tu měly i hřiště.Nová silnice vede dolů k zahrádkám. Vedle je vidět stará silnička podél garáží, které tu zůstaly.


Fotilo se špatně, protože sluníčko svítilo přímo proti mně.
Moje kroky vedly podél potůčku, který teče mezi zahradami. Takže dnes si užijete vrbičky.Mrkající


Tahle lávka už to má hodně nahnuté.
Břeh potoka je hustě porostlý těmito rostlinkami.


Docela by mně zajímalo, co to je.


Krásně zelená tráva podél potůčku, sluníčko, počasí spíše připomínalo jaro.


Bývalá zahrádka manželových rodičů, teď na ní hospodaří synovec.A tady jsem už o hodný kus dál. Z tohoto místa vzlétá vrtulník jihlavské záchranné služby. Je to kousek od nás. Při pohledu na tuto budovu si vzpomínám na začátky letecké záchranky v Jihlavě. Vrtlník byl na noc uklizený do plechového hangáru.Velikou výhodou je, že letecká záchranná služba sídlí hned vedle jihlavské nemocnice.


Prázdné parkoviště u Uni hobby, v provozu byla jen myčka aut.


V Möbelixu jsem se ještě podívat nebyla, budu to muset napravit.

Na skok se podíváme na Šacberk, kam se vypravil můj muž.


Díky zasněžování sjezdovky, je i na vrcholu Šacberku sníh.


Doufejme, že letošní zima ještě nějaký sníh přinese. Ne, že bych o to nějak stála, ale příroda by si potřebovala odpočinout pod sněhovou peřinou.
Mějte hezké lednové dny roku 2020.