sobota 29. srpna 2020

Muzeum rekordů a kuriozit

Konečně se dostávám k počítači, abych napsala další článek. Minulou neděli jsme si přivezli vnoučata a nebyl čas na psaní. Včera děti jely domů. Tentokrát jsme absolvovali jen jeden výlet. Ve středu dopoledne nám dovezli očekávanou pračku, děti musely dědovi sekundovat. Pračka byla konečně zapojena a po obědě jsme jeli do Pelhřimova. Byli jsme tam s dětmi už loni a letos jsme chtěli navštívit Muzeum rekordů a kuriozit a Muzeum strašidel. 
Nejdřív se podíváme do Muzea rekordů a kuriozit. Jedna expozice je umístěna v pěti patrech historické věže. Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě a jsou v ní shromážděny stovky exponátů, které se nenajdou jinde. 

Zahrada i zámek jsou vyrobeny z čokolády.

 


  
Dříve narození si určitě vzpomenou na jeden z prvních televizních seriálů pro děti. Byl to hraný seriál o robotu Emilkovi, kterého hrál Jiří Šašek. 
Hudební nástroje ze sirek. Neuvěřitelné co dokáží šikovné ruce.
Fotografií mám daleko víc, ale myslím, že pro představu jich stačí jen pár. 
Další expozice nazvaná Zlaté české ručičky je na jiném místě v pěkné vilce. Většinu exponátů tvoří kytary, housle, mandolíny, vázy i obrazy. Vše vytvořil ze sirek Tomáš Korda. Navštívili jsme jen zahradu u domu, kde můžete vidět tyto obří exponáty.

 Ježek v kleci byl napůl venku, manžel ho vyndal a zase vrátil zpět.


A proč jsme nešli dovnitř? Vedle zahrady je dětské hřiště a naši Verunku přestaly nějaké kuriozity zajímat. Přitom na zahradě je skluzavka, na fotce je jí kousek vidět a ona k ní míří. Jenže se jí zdála moc vysoká. Začala se vztekat a to byl signál k návratu domů.
Příště se podíváme do Muzea strašidel. 17 komentářů:

 1. Muselo to být zajímavé, o muzeu jsem slyšela, ale nikdy jsme tam nebyli. Hudební nástroje ze sirek, na to musí být hodně šikovné ruce a velká trpělivost ☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evi, je to zajímavé. My s mužem už jsme tam byli podruhé. Vnučce se nejvíc líbily schody. Takže jsem jedním okem fotila a druhým koukala, kde se holčička zrovna nachází.-)

   Smazat
 2. Růženko, s vnoučátky je vždy vše jinak. Naposledy, když jsme byli v Pelhřimově, nemohl manžel najít místo na parkování a tak se rozčílil, že odtud odjel a my s Janou jsme měly smůlu, hihi.
  Hezky jsi to pofotila. Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S parkováním problém nebyl. Ovšem s dětmi absolvovat nějakou prohlídku je záživné. Hlavně s naší holčičkou. Na náměstí mi utíkala, protože kluci(děda a Vašík) byli kus před námi.

   Smazat
 3. Krásně jste si to užívali . To muzeum by mě bavilo. Docela by mě některé exponáty zajímaly. Ty nástroje že sirek jsou nádherné...DĚKUJI za hezkou podívanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, děkuji. V muzeu je spousta zajímavých věcí. Na ty hodně malé se díváš přes lupu. Bohužel jsou v prosklených vitrínách a špatně se fotí.
   Měj pěknou neděli.

   Smazat
 4. Růženko, o tomhle muzeu vím, ale nikdy jsem tam nebyla. Děkuji, že si nás vzala sebou.
  Přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, jsem ráda, že se Ti v muzeu líbilo.
   Měj pěknou neděli.

   Smazat
 5. Růži, moc pěkné muzeum. Díky za reportáž. Měj pěknou neděli.

  OdpovědětSmazat
 6. Marti, děkuji i Tobě přeji pěknou neděli.

  OdpovědětSmazat
 7. Moc ráda jsem se na Tvoje fotky podívala, protože toto muzeum je pro mne neznámé. Tak už jsem o trochu chytřejší :-).
  Pěknou neděli!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem přinesla něco nového.
   Měj se hezky.

   Smazat
 8. Tak to je super. Některé věci mě hodně zaujaly. Třeba ten obří porcelánový hrnek s podšálkem nebo vykrajovátko stromeček. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového jako je tohle muzeum existuje. Přeji ti hezký den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se Ti muzeum líbí. Je tam hodně zajímavých exponátů.
   Měj pěkné dny.

   Smazat
 9. Některým fotkám zevnitř jsem po pravdě moc nerozuměla. Ale venku, to je jiná, to se mi moc líbí.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak sem by som sa strašne rada pozrela, hoci pred pár minútami som netušila, že niečo také existuje. Verím, že s vnúčatkami je to náročné. Sama som už zistila, že človek mieni, dieťa mení je ešte väčšia pravda ako človek mieni, Pán Boh mení...

  OdpovědětSmazat
 11. Tam bych se taky někdy chtěla s holkama podívat ;-)

  OdpovědětSmazat

Děkuji všem za návštěvu a milé komentáře.