sobota 25. července 2020

Sobotní výlet

Dnes ráno jsme se s mužem vypravili na chalupu do Borovné. Byla jsem ráda, že bylo pod mrakem, manžel ještě bere ATB. Bylo potřeba otrhat zralé borůvky, aby je nesklidili ptáci dříve než my. Příští týden u nás budou vnoučata, tak budou mít co zobat. Natrhala jsem i trochu červeného rybízu do mrazáku a sklenici černého. 
Samozřejmě jsem si nezapomněla vzít foťák.


Nevelký keřík, ale je obsypaný borůvkami. Pak máme ještě dva menší, ale na nich bylo jen pár plodů.Kvetou čtyřlístky.
Na drátech seděly vlaštovky, připomínající noty na notové osnově.


Obešla jsem sousedů chalupu, hezky jim to kvete. 

Škoda, že foťák zkreslil barvu, ve skutečnosti byly zvonky tmavší.


Kaplička.


Naše chalupa.
Zpátky jsme to vzali přes Krahulčí a to se jede kolem kostela sv. Jana Nepomuckého. Poprosila jsem manžela, aby mi zastavil a šla jsem se ke kostelu podívat. Muž čekal v autě, u kostela už několikrát byl.


Museli jsme zaparkovat hned u silnice. Dál se nesmí .Ke kostelu je to kousek.


Nečekala jsem, že tu někoho potkám a tak jsem byla překvapena, když jsem uviděla mezi stromy zavěšenou houpací síť. A dokonce v ní někdo byl. Když jsem přišla blíž, tak ze sítě vystrčilo hlavu asi desetileté děvče a pak ještě jedno. Holky vylezly ven a měla jsem dvě malé průvodkyně. 


Kostel sv. Jana Nepomuckého.Dveře do kostela  byly otevřené, zeptala jsem se děvčat, jestli můžu dovnitř a jestli můžu fotit. 
Dostala jsem svolení, tak nahlédneme.


Kostel byl otevřený díky tomu, že se tam dnes měla konat svatba. 
Obešla jsem kostel téměř ze všech stran.


Okolí kostela je hezky upravené, děvčata mi říkala, že to mají jako chalupu. Rodiče se asi o kostel starají, nechtěla jsem se moc vyptávat.


Černá věž v Telči.


Kostelík na hřbitově na Starém městě. Za silnicí je soukromý rybník.Konečně jsem si po letech splnila sen navštívit tento pěkný kostelík. 

30 komentářů:

 1. Moc ráda jsem tam, milá Růženko, nahlédla s tebou.Ty borůvky vám tam nikdo nesnědl, to koukám. Tady by byly pryč už zelené.Jiný kraj...
  pa Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí je nikdo neobral. Být to v Jihlavě, tak by je taky někdo jiný sklidil.
   Měj se hezky.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Pořídila jsi krásné fotky a nad těmi borůvkami žasnu. Máme dva keře, už několik let,ale není co sklízet. Nevím co děláme špatně. Jsou v rašelině s lesní hrabankou, přihnojujeme a nic. Pár kuliček a stejně nás fógli předběhnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitu, u nás je zahradník můj muž. Také je sázel do rašeliny a každý rok na jaře je hnojí, používá hnojivo na borůvky a pak kolem nasype mulčovací kůru. A také tam mají dost vláhy, letos obzvlášť. Jinak prý Ti mám napsat, že se tady potvrzuje přísloví o blbém sedlákovi, to určitě znáš.;-) Divila jsem se, že je za ten týden, co tu nikdo nebyl, ptáci nesklidili.

   Smazat
 4. Hezký pobyt na chalupě a kostel je nádherný. Vypadá zapadle a přitom udržovaný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ráda bych se prošla i po okolí Borovné. Dnes jsme byli na chalupě jen na otočku, a proto jsem byla ráda za zastávku u kostela. Je částečně ukrytý mezi stromy, ale je dobře vidět.

   Smazat
 5. Borůvky opravdu obsypané, kytičky rozkvetlé, kaplička moc hezká. U té fotky se zataženou oblohou a křížem se mi vybavilo "zamysli se, člověče." Kostelík mě hned napadl s tou svatbou, když jsem viděla bílé mašle na lavicích. Byla jsi na hezkých místech a hezky jsi je zachytila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolem Telče je spousta krásných míst, která stojí za návštěvu. Byla jsem moc ráda, že jsme u kostela zastavili a já mohla nahlédnout i dovnitř.

   Smazat
 6. Nádherné fotky. Priznám sa, že dnes ma asi najviac potešila fotka vášho auta. Dúfam, že ma oči takto o jedenástej v noci neklamú a je to Fabia :-) Máte aj super chalupu. Manžel je super, že ti zastal, urobila si krásne fotky.

  OdpovědětSmazat
 7. Nikky, děkuji. S autem máš pravdu, je to Fábie, manžel jiné auto než škodovku nechce.
  Na chalupě je ještě moře práce a pak teprve bude super.-)

  OdpovědětSmazat
 8. Milá chalupářko, ať mláďata potěšíš a rozmazlíš jejich mlsné jazýčky.
  Krásně to kvete a plodí, léto budiž pochváleno.
  Příjemnou nedělní pohodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Verunka se na borůvky hned vrhla a Venda jen ochutnal. Zato lesní jahůdky zmizely rychlostí blesku, jen jich mohlo být víc.
   Mladí nemají z letošní úrody třešní a višní nic. Ořechy potloukly kroupy, padají, takže taky asi nic nebude.
   Doufám, že i Ty jsi měla hezkou neděli, ta naše byla moc fajn.

   Smazat
 9. Růži, krása, kochám se. Díky za krásný výlet s tebou. Měj pohodovou neděli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuji, nám se vlet taky líbil.¨
   Měj se hezky.

   Smazat
 10. Borůvky před domem kde nikdo nebydlí? V naší vsi nemožné! Včera jsem sklízela a díky té záplavě v které ty keře tři dny stály, jsou malé borůvky velké a velké jsou ohromné! Máme dvě odrůdy a díky tomu jsou borůvky od června do listopadu. Vydrž, ono jim trvá hodně dlouho, než si udělají své vlastní půdní mikroklima, u nás to trvalo pět let. Ale od té doby jsou rok co rok obsypané že se v borůvkách topím. A to je nehnojím, jen jsem letos poprvé udělala výřez už přestárlých větví. A to je máme hodně přes dvacet let...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, nikdo je za nás nesklidil, ani ptáci ne. A to pozemek, na kterém keře rostou, není ještě oplocený.
   Letos máme zatím největší úrodu.

   Smazat
 11. Rúženko, ráda jsem se s tebou prošla a kostelík se mne moc líbil. Prostý, venkovský a kolik vyzařuje krásy. Borůvky jsem nikdy nepěstovala, třeba zkusím.
  Měj krásné léto. Iva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to krásný kostelík, vždycky jsem ho vídala jen při cestě kolem a konečně jsem ho i navštívila.

   Smazat
 12. Měla jsi s kostelem štěstí, že bylo otevřeno. Je to hodně zvláštní víkendové bydlení, ale už jsme o tom slyšela.Ne přímo o tomhle kostelíku, ale je prý o ně celkem zájem. Zahrádka u sousedů je správná babičkovská, dík za pěkné fotky ☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bylo opravdu štěstí, že byl kostelík otevřený. Nechtěla jsem se děvčat vyptávat, jestli tam bydlí nastálo nebo tam jezdí jen na víkendy.
   Sousedi jsou také z Jihlavy, byt nechali dceři a šli bydlet na chalupu.

   Smazat
 13. Kostelík je opravdu moc pěkný. Je super, že jsi měla štěstí a byl zrovna otevřený 😊 Nám skoro všechen červený rybíz zkvasil na keři a černý sezobali ptáci... Letos je nějaký divný rok...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byla jsem za to moc ráda.
   Naši mladí zase neměli žádné třešně ani višně a ořechy jim potloukly kroupy.

   Smazat
 14. Kostel sv. Jana Nepomuckého v Krahulčí dobře znám. Když jsme tam byli minule, tak zrovna kostel zdobili na připravovanou pouť, která asi letos nebude kvůli koronaviru. Výhled na Telč je odtud opravdu krásný a věž Svatého ducha po opravě jen svítí...Ke kostelu Matky Boží na Starém městě ani k Rochově kapli jsme se posledně nedostali. Brána byla zamčená...Loni nám tam cesta nevyšla, nebylo ubytování a letos jsme se tam chystali znovu, ale asi to zase nevyjde kvůli tomu nemožnému viru, který se zase šíří...Děkuji za milou připomínku a Přeji Ti krásné letní dny v pohodě a ve zdraví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsem článek psala, tak jsem na Tebe myslela, že to u kostela sv.Jana Nepomuckého určitě dobře znáš. Výhled na Telč se mi moc líbil.

   Smazat
 15. Růženko, krásný výlet jste si udělali. Měla jsi štěstí, že byl kostel zrovna otevřený, uvnitř je to moc hezké. A na chalupě musí být také skvěle. Máte tam pec?
  Přeji prima týden. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dáši, výlet byl prima.
   Chalupa je ve stádiu budování, takže tam jezdí manžel pracovat. V jedné místnosti se dá spát, ale je tam betonová prašná podlaha a jako alergikovi mi to hodně vadí. V kuchyni jsou krbovky, které budou vytápět celou chalupu.
   Měj pěkné dny.

   Smazat
 16. Stihla jsi toho za ten výlet hodně. I dosáhla jsi splněného přání - kostel vně i uvnitř.
  A všechno jsi nám pěkně nafotila.
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V sobotu se mi dařilo. Kostelík je moc hezký.
   Měj se hezky.

   Smazat

Děkuji všem za návštěvu a milé komentáře.