úterý 4. května 2021

DiscGolfPark Humpolec

V úterý odpoledne jsme jeli na výlet do Humpolce. Manžel v rádiu zaslechl informace o DiscGolfParku, který je od roku 2019 u židovského hřbitova v Humpolci a bylo rozhodnuto o cíli našeho výletu.


Židovský hřbitov.

Na tabuli jsou informace o hřišti i o tom jak hrát a na kolik hodů by měl hráč zvládnout vzdálenost k dalšímu stanovišti. Házecí talíř jsme sebou neměli a tak jsme si ani nemohli vyzkoušet jestli se to dá zvládnout. 

Hází se do takových košů.

Na výletě nemohla chybět panenka, tentokrát s námi jela Hanna od Ruby Red Fashion Friends. Bude mít samostatný článek. 

Šli jsme se projít po cestičkách lesoparku. K Orlíku se mi nechtělo. Nedávno jsem viděla na FB, jak je les kolem hradu vykácený a působilo to mně dost depresivně. 


Tolik petrklíčů jako tady jsem ve volné přírodě už dlouho neviděla.
 

Jedno ze zastavení naučné stezky Březina. Tu jsme si poprvé prošli z náměstí v Humpolci v lednu roku 2005. Tenkrát počasí odpovídalo spíše podzimu než zimě. 


Malá skála láka k lezení. Další stanoviště. 


Tam někde v dálce je žlutý koš a hráč se musí strefit při házení mezi stromy. Našla jsem další malovaný kamínek, tentokrát jsem ho nechala na místě. 
Koho vám to připomíná? Mně žabáka. 
Rybník Dvorák. 
Po cestě domů jsme ještě na chvíli zastavili u domu, který stojí u silnice. Jezdíme kolem roky a já si ho vždycky přála vyfotit. Z jedoucího auta to jde špatně a tak tentokrát muž zastavil. Sluníčko focení moc nepřálo. Myslím, že to bývala hájovna. 

Snažila jsem se kdysi najít nějaké informace, ale zatím se mi to nepovedlo. 
Snad vás náš výlet do Humpolce zaujme.  

 

21 komentářů:

 1. Manžel měl dobrý nápad, měli jste bezvadný výlet. A mne Tvoje fotky zaujaly.
  Hezký den, Růži!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, děkuji. Díky tomu, že manžel poslouchá rádio, se inspirujeme a jezdíme se podívat na zajímavá místa. V Humpolci jsem byli několikrát v době, kdy tu byl tchán na LDN.
   Měj pěkný den.

   Vymazat
 2. Růženko, udělali jste si parádní výlet.👍👍👍 Báječně jsi ho zdokumentovala.
  Humpolcem jsem pouze několikrát projížděla. Pochází odtamtud kamarádka, pravidelně tam jezdila za rodiči. Když maminka odešla, vzala si tatínka k sobě do Prahy. Byl to starý učitel, milý a moudrý pán.
  U nás je tolik krásných míst, že to člověk není schopen za jeden život obsáhnout.
  Měj hezké jarní dny. 🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, přesně tak. Díky blogům poznávám místa, kde jsme nebyli a kam se asi nepodíváme. Za jeden život se to nedá stihnout.
   Měj krásné dny.

   Vymazat
 3. U nás je DiscGolfové hřiště v Běchovicích, ale zatím jsme se tam taky jen procházeli:) Prý jsou i různé druhy disků. Procházka i ten kamenný dům se mi moc líbí. Ta sova je strašidelná - je to sova?
  Hezký den, Růženko :)

  OdpovědětVymazat
 4. Manžel říkal, že se disky dají půjčit. Kamenný dům u silnice má zvláštní kouzlo, zajímalo by mně, kdy byl postaven. Myslím, že to je sova. Snad někdy pořídím lepší fotky, teď mi slunce svítilo do očí.
  I Tobě přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
 5. Růženko, povedený výlet a novinky o Humpolci pro mne. Panenka je velká fešanda. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, já věděla, že Tě to bude zajímat. Hanička děkuje za pochvalu.

   Vymazat
 6. Bezvadný výlet jste si udělali Růženko. Ty vozíčkářské trasy jsou perfektní. Také jsme takovou šli u Velkého rybníku.Kdou to trasy nenáročné a hlavně po příjemných cestách. Moc hezké fotografie a super výlet. Děkuji za prima podívanou a přeji krásné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, je prima, že jsou v lesoparku trasy vhodné i pro vozíčkáře. Je tam moc hezky, potkávali jsme i maminky s kočárky. U studánky se občerstvoval tatínek se synem.
   Měj se hezky.

   Vymazat
 7. V Humpolci máme širší rodinu, většinou tam jednou za rok zajedeme. K rybníku zavítáme při každé návštěvě a na Orlíku jsme byli naposledy ještě v době, kdy les kolem stál v plné síle. Zajímalo by mě, jak moc se to tam za tu dobu změnilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Humpolec se mi líbí. Jen je mi líto lesů, které na Vysočině dostaly pořádně zabrat.

   Vymazat
 8. Růženko, pěkný výlet a ještě k tomu s panenkou. Má moc pěkný kabátek a sluší jí to, vyřiď jí to. Taky se mi líbí ten starý dům. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, děkuji. Panenky Ruby Red mají moc hezké a kvalitně vypracované oblečení už od výrobce. Takže já ho jen doplním něčím pleteným nebo háčkovaným a občas koupím něco šitého.
   Měj pěkné dny.

   Vymazat
 9. Růženko, i mě se výlet moc líbil. Krásná procházka a ta hájovna či co to je je opravdu moc krásná!
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
 10. Růženko, krásný výlet jste si dopřáli. My máme Discgolfove hřiště kousek za humny v mém oblíbeném parčíku, kam chodím fotit pařezovky. Ale moc velký provoz tam není. Ta vzdálenost mezi koši je dost velká a když slyším cinkat ty řetězy na koši, raději se beru jinam, abych nedostala po hlavě. Koníci mě potěšili. Na ně se vydržím dívat. Měj hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, do teď jsem netušila, že taková hřiště existují. Také tam nikdo nehrál. Máš pravdu, vzdálenost mezi jednotlivými koši je velká a někdy se hází v obtížném terénu. Ale to je asi záměr.
   Měj se hezky.

   Vymazat
 11. Opäť krásny výlet <3 Tá príroda a koníky a aj park musí byť zábavný. Viem si tam predstaviť rodinný čas :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to místo, které jsem si oblíbila. Tam bych se chodila procházet třeba každý den.

   Vymazat
 12. Krásný výlet. Přiznávám, že o tomhle sportu jsem zatím neslyšela, natož o nějakém hřišti 😲 ale vypadá to dobře 👍

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu a milé komentáře.