středa 27. května 2020

Podruhé Na Podlesích

V dubnu jsme se byli s manželem podívat v malé přírodní rezervaci Na Podlesích.
Na dnešek předpověď počasí slibovala pěkný den a my jsme se vypravili na chalupu a zároveň jsme se chtěli podívat i do Telče. Ovšem nejdřív jsme se jeli podívat, co kvete v Na Podlesích nového. Měli jsme štěstí, protože tam teď kvete vzácný Prstnatec májový.


Jeli jsme opět přes Brtnici, stihla jsem pár fotek z auta.


I tady krásně kvetou hlohy.
Auto jsme nechali na polní cestě a ten kousek jsme šli pěšky. 


Fotka není dobře zaostřená, ale je vidět, že jsme nebyli jediní, kdo se sem jel podívat.Krásně kvetoucí bílý hloh.Tady jsme fotili oba.


Nám už známá majestátní vrba. Byla tu skupinka dětí s paní učitelkou. Přiznám se, že byli připraveni a vybaveni lépe než my. Měli na nohách holinky. Manžel si obul polosandály, takže měl v botách trošku jaro. Prstnatec májový, vstavačovitá rostlina. Patří mezi ohrožené chráněné druhy. 


Kohoutek luční.
Po krátkém zastavení jsme pokračovali do Borovné. Příště vám ukážu vesničku, kde máme chalupu.


9 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Krásné fotografie a hezký výlet. Prstnazec tu roste na lukách u Rybniště, ale v době kvetení to ochránci přírody docela hlídají a nechtějí, aby tam lidi chodili a neponičili to,jako se tomu děje v různých lokalitách při květu jiných vzácných rostlin. Omlouvám se za smazaný komentář, ale zase mi tam mobil přepsal slova na nesmysly, tak to prosím, odstraň. Děkuji a přeji Ti krásný den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě je dobré takové lokality chránit. My jsme byli jen na kraji, jednak tam bylo mokro a nechtěli jsme to tam moc pošlapat. Tady to asi nikdo nehlídá, ale nevím jak moc je toto místo známé.
   Měj krásný den.

   Smazat
 3. Růži, krásné fotky a moc pěkný výlet jste si udělali. Měj pěkný den.

  OdpovědětSmazat
 4. Přírodní rezervace mám ráda,u nás nejsou uzavřené,to by asi museli celý Český ráj.Je potřeba,aby byli lidé ohleduplní.Prstnatec jsem parkrát také fotila,ale myslím,že někde v Jizerkách.A z hlohu piju čaj
  Růženko,měj hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Tebou, je potřeba, aby se lidé chovali v přírodě ohleduplně. O to víc, kdy se jedná o přírodní rezervaci, kde rostou vzácné a ohrožené druhy rostlin nebo žijí vzácní živočichové. Bohužel tomu tak vždy není, a proto se nemůžeme divit, že jsou některá tato místa uzavřená.
   Prstnatec jsem viděla poprvé. Vlastně mi ho do života přinesl koronavirus. Nebýt jeho, tak bychom s mužem v době karantény nehledali místa, kde nikdo není.
   Měj krásný den.

   Smazat
 5. Není nad takové malé výlety. Moc prima jste ho měli.
  Hezké čtvrteční odpoledne!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové výlety mám moc ráda. Jen by jich mohlo být víc.
   Měj hezký den.

   Smazat

Děkuji všem za návštěvu a milé komentáře.