neděle 14. června 2020

Kam se odstěhoval Hliník.......

Včerejší výlet jsme si naplánovali asi před 14 dny. Manžel zaslechl v rádiu informaci, že se v sobotu 13.6.2020  na zámku ve Světlé nad  Sázavou bude konat křest skleněné instalace Pocta sklářům na nádvoří zámku a v 10:30 pak vernisáž výstavy Sklo mluví skrz staletí. 
Výstava je součástí okruhu Expozice historického evropského skla. Vyjeli jsme brzy a tak jsme po cestě zastavili na několika místech.
Asi každý Čech zná název města, kam se odstěhoval Hliník z filmu Marečku, podejte mi pero. Pro ty, kteří by to náhodou nevěděli, tak naše první zastávka byla v Humpolci, kde má nejslavnější přistěhovalec památníček v parku.


Těsně před Humpolcem se mi podařilo vyfotit z auta zaparkovanou vojenskou motorku(líbila se hlavně mému muži).


Jsme v Humpolci na křižovatce, pak pokračujeme rovně.


Projeli jsme přes náměstí, kde se začínaly chystat nějaké trhy.


Park Stromovka byl po obnově na jaře minulého roku znovu otevřen.


Mají se tu konat různé kulturní akce, výstavy, akce pro děti.


Děti si tu užívají prolézačku.

 
Je tu občerstvení i toalety.


Líbila se nám tahle cedule, bohužel šla špatně vyfotit. WIFI v parku opravdu nenajdete, povídejte si spolu.


Pamětní deska slavnému přistěhovalci.
Fotografie z roku 2014, kdy jsme se byli na podzim podívat na rozhlednu na hradě Orlíku, který je kousek od Humpolce. Rozhledna ještě nebyla otevřená, ale prohlédli jsme si hrad, který také doznal změny k lepšímu. Park jsme nemohli samozřejmě minout. Vedle kamene je zasazena malá švestka, za těch pár let povyrostla.Pěkně vyrostla, manžel pravil, že by ji mohli zastřihnout. Snad prý mají zahradníka a kdyby ne, že jim ji přijede upravit.


Tahle dráha na prolézání by se určitě líbila našim dětem.


Park je hezky upravený a osázený.


Moc se mi líbil buk červenolistý. Na fotce barva listů bohužel není hezky vidět.Do parku nesmí pejsci.Zaujaly mne ozdobné traviny kolem chodníku.


Některým stromům se tu bohužel moc nedaří. Jedna borovice zežloutla.Platany.


Po krátké zastávce v parku jsme pokračovali v cestě.


Kam, to bylo si povíme příště.

14 komentářů:

 1. Růženko, hezké zastavení v Humpolci, taky jsme tam párkrát byli ( na Orlíku na hradě 2x ) a moc jsme si to užili, ale tento park a švestku neznám. Zato cukrárnu Adélku ano, hihi. Pa a dík Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, na Orlíku jsme byli poprvé v lednu v roce 2005. Pamatuji si to proto, že v únoru jsem nastoupila na nové místo. Tenkrát nebyl sníh a počasí připomínalo spíš podzim. Prošli jsme si naučnou stezku z Humpolce a šli jsme i okolo Orlíku. Tenkrát ještě nebyl přístupný, takže jsme se mohli dívat jen přes plot.

   Smazat
 2. To je krásné. Tak Hujerova švestička, pocta přistěhovalci Hliníkovi. Mám z tohoto vyprávění radost, takovou povznesenou náladu a to jsem nic nepila. Obdivuji lid, kteří umí takto vtipně zaujmout. Park je opravdu pěkný a ta cedule super. Těším se na další pokračování cesty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maruško, děkuji. V Humpolci je ještě Hliníkárium, recesistické muzeum, tam jsme ještě nebyli. To je typické pro nás Čechy. Můj synovec pracuje jako novinář a od dětství se zajímá o film a vše, co s ním souvisí. Mapuje místa, kde se natáčely filmy, pohádky, kde měli chaty a chalupy herci. Jedna z jeho knih má titul Památná místa Járy Cimrmana.
   Měj krásný den.

   Smazat
 3. Krásné fotografie, hezký výlet. Tam to. neznám . PŘEJI TI KRÁSNÉ DNY


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, děkuji. Humpolec mám ráda, předloni jsme tam jezdili docela často, tchán tam byl na LDN.
   Měj pěkný den.

   Smazat
 4. Růženko v Humpolci jsem nikdy nebyla, tak moc děkuji za procházku s Vámi a těším se na pokračování. Posílám mnoho pozdravů a krásný nový týden ti přeji 💙

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko milá, moc děkuji. Snad se Ti bude líbit i pokračování.
   Přeji krásné dny.

   Smazat
 5. Růži, krásný výlet. Měj pěkný nový týden.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak už vím, kde Hujer trhal svoje podbízivé švestičky :-) V Humpolci jsem nikdy nebyla, tak jsem se kousek tím městem s vámi ráda prošla.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, na stromě už malé zelené švestičky byly, tak bychom tam mohli zajet až budou zralé.;-)
   Přeji Ti krásné dny.

   Smazat
 7. V Humpolci jsme byly s dcerou když jezdila jako obchoďačka cestou ke kamarádovi do jižních Čech, ale v centru města. Jinak jsme jím už několikrát na té samé cestě projížděli....

  OdpovědětSmazat
 8. Jé - Hliník má pamětní desku :) Určitě hliníkovou?
  Moc pěkný park.

  OdpovědětSmazat

Děkuji všem za návštěvu a milé komentáře.