pondělí 17. ledna 2022

Včera neděle byla

včera byl krásný čas.

Snad by se na mně Pavlína Filipovská nezlobila, že jsem si vypůjčila slova z její písně. Neděle byla slunečná, mrazivá a tak jsem přece nemohla sedět doma. Pojďte se mnou na krátkou procházku, tedy pokud se vám bude chtít.


Podle této fotky by asi nikdo netipoval slunečný den. Chtěla jsem zachytit opar, který byl v dálce.


Břízka má zajímavě tvarovaný kmínek.


Ovšem "moje" bříza má kmen rovný jako svíce. Tady jsem si vzpomněla na Martin článek o Stromu roku. Břízu vysadili v parčíku někdy po roce 1989 a já jsem kolem ní chodila do práce.


Na některých místech se i odpoledne držela námraza.
Těším se na jaro až sakury pokvetou. Bývalý strážní domek u trati si někdo opravuje.Že by tu řádil krtek zahradník?Nová lávka pro pěší a cyklisty je už v předčasném užívání od loňského listopadu. 


Vedle silniční most. Možná vás stejně jako mně překvapí mohutnost betonové lávky, ale nebudu tu vypisovat důvody proč tomu tak je.


Lávka má šířku 3 m a délku 38,4 m. 
Kačer na mně vrhl pohled jak si dovoluji ho fotit, když hledá něco dobrého k snědku. A otočil se ke mně zády. 

Přešla jsem druhou lávku a pak se na mně usmálo štěstí. Venku byli tři koníci, sice za plotem a daleko, ale i tak jsem mohla udělat pár fotek pro naši vnučku. Už ji zase zlobí nějaký moribundus. U Alzhaimercentra se staví. Co jsem se dočetla, tak by tu měl být nový pavilon s dalšími lůžky. 
Ztratila Lucinka bačkorku, ne, rukavičku. 

Další novinkou je okruh pro běžkaře a i včera si to tam užívali.


Zdroj vody pro zasněžování je blízko. 

Hezké počasí vylákalo ven spoustu lidí. 


Ještě jsem zašla na Kaufland.Ten pták tam pořád sedí a neuletí a neuletí. 😉

Přišla jsem domů s tvářemi červenými, že by mi je i Marfuša záviděla. Ale procházka to byla hezká. Nemám žádné chytré hodinky, které by mi řekly kolik jsem ušla, ale podle mapy to bylo skoro 5 km. 

 

19 komentářů:

 1. Růženko, to jsou moc hezké fotografie a krásnou procházku jste si udělali. Ten pták je podle mohutného zobáku havran polní a asi vyhlíží co by kde ukořistil k snědku. Také jsem včera vyrazila na výlet se dvěma syny a snachou, ale počasí nám moc nepřálo. měj se moc pěkně a opatruj se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, na procházku jsem šla opět sama, manžel si ještě netroufne. Po cvičení mu kotník otéká. Když jsem viděla toho ptáka poprvé, tak jsem si říkala jak to, že se ani nepohne. Je to nějaká dekorace.
   Měj hezké dny.

   Vymazat
 2. To bola krásna prechádzka :-) Kačičky by sa páčili Pánovi Asistentovi a mne sa páči trať pre bežkárov a brezička čo sa hrá na potrubie :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikky, věřím, že by se mu kačenky líbily. Ony jsou zvyklé, že je lidé i krmí, takže by vylezly na břeh.

   Vymazat
 3. Růženko, další vydatná procházka po Jihlavě a koukám, žes byla pěkně daleko od středu města. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, kdybych vzala Masarykovo náměstí jako střed města, tak je to kolem čtyř kilometrů. Záleží kudy by se šlo.

   Vymazat
 4. Růženko,kdyby nebyla na fotkách námraza,tak bych řekla,že to jsou jarní fotografie.Neděle byla u vás krásná.Ten opar je teď pořád a nemusí být ani sluníčko.U nás bylo v sobotu ráno,ale to bylo všechno.Krásnou procházku městem jsi měla.
  Měj hezký večer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, neděle se vydařila, zato dnes bylo počasí, že by psa nevyhnal. Jsem ráda, že jsem se včera prošla. Snad se brzy dostaneme i na nějaký výlet. Manžel musel koupit novou baterku do auta, protože ta stará odešla.
   Měj se hezky.

   Vymazat
 5. Růži, hezky ses prošla. A moc se mi líbí fotka toho "tunelu" (asi podchod pod tratí).
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, uhodla jsi. Tunel je podchod pod tratí. Dříve v něm byla i násypka a z vagónů se přímo na nákladní auta sypal materiál. Člověk musel dávat při chůzi tunelem pozor. Teď tudy jezdí jen cyklisti.
   Měj se hezky.

   Vymazat
 6. Růži, krásná nedělní procházka. Miluju tvoje kačenky. A taky se mi moc líbí fotka toho podchodu. Měj pohodový den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuji. Kačenky moc ráda pozoruji a fotím. V neděli stál na lávce u Kauflandu houf lidí a kačky pozorovali. Je to pěkná podívaní.
   Měj pěkný den.

   Vymazat
 7. Růženko, krásná procházka. Zaujalo mne hodně fotek, ale nejvíc asi to sportoviště. U nás se na pár místech zasněžují sjezdovky, ale běžeckou trasu jsem ještě neviděla. U nás je také jedna cyklostezka kolem řeky, takže zasněžovat by se dalo, ale to by zase na jaře vadilo dcyklistům. Běžecký okruh je velmi skvělý počin. Já jsem na běžky moc nebyla, vyrazila jsem jen párkrát, já dříve spíše sjezd, ale manžel jezdíval často po okolí, když býval sníh, který tu už moc roků není. Měj se hezky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, okruh pro běžkaře je novinka. A je to prima, když jinak není sníh. Cyklostezce to nijak nepřekáží. Jinak je kousek od Jihlavy sjezdovka na Šacberku. Já jsem se kdysi na běžkách párkrát svezla, ale to už je hrozně dávno.
   Měj hezké dny.

   Vymazat
 8. Já se vždycky ráda s Tebou projdu. V Jihlavě jsem byla jenom jednou a to ještě na omezeném úseku, takže se díky Tvým fotkám podívám i jinam.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, děkuji. Příště musím vymyslet jiné místo, tady to už znáte.
   Měj hezké dny.

   Vymazat
 9. Růženko milá moc děkuji za nádhernou procházku s tebou.
  My teď nejčastěji chodíme s Ronickem v lese ..tak nějak je to pro něj lepší.
  Posílám ti mnoho pozdravů a krásné dny přeji.Z💙

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, děkuji. Také bych šla ráda na procházku do lesa, ale musím počkat až to manželovi bude lépe chodit, zatím rehabilituje.
   Měj krásné dny.

   Vymazat
 10. Krásný slunečný den, i když u nás jen dopoledne. Ale byla to fakt nádhera. Ten běžkařský okruh je super nápad, u vás určitě využitý, tady by byl asi problém, toho sněhu tu moc nenapadne...

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu a milé komentáře.